Isırgan Otunun Zararları

Isırgan Otu Tüm Şifalı Bitkiler Gibi Bir Çok Faydası Olmasına Rağmen Belli Rahatsızlıkları Taşıyanlar Tarafından Kullanılması Zararlıdır.

Aşağıda Bahsedilen Isırgan Otu Zararları Besin Olarak Tüketilmesi ile Oluşur. Haricen kullanımlarda hiç bir yan etkisi Isırgan Otunun Zararları Nediryoktur.Örnek:Isırgan Otu Suyunun Saça Sürülmesi

Çıplak ele konunca yapraklarındaki asit eli yakar. Kalp ve böbrek yetersizliği olanlara, ödem olanlara, küçük ve büyük kan basıncı olanlara sakıncalıdır. Fazlası hamilelere sakıncalıdır.

Isırgan kemik erimesini hızlandırmaktadır. Herhangi bir nedenle ısırgan çayı veya ısırgan tohumu kullanıyorsanız ve normalde osteoporoz (kemik erimesi) şikayetiniz varsa, ısırgan tüketmeyiniz.

Share
Bu yazı Isırgan kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Isırgan Otunun Zararları için 1 cevap

 1. İsmihan der ki:

  Kan şekeri düşük olanlar ve ani kan şekeri düşüşü ( Hipoglisemi ) sorunu yaşayanlar ısırgan otu kullanmamadır.

  Radyoterapi ve Kemoterapi almış olan veya almaya devam eden hastalar ısırgan otu kullanmamalıdır.

  Osteoporoz ( kemik erimesi ) şikayeti olanlar ısırgan otu kullanmamalıdır.

  Menopoz dönemindeki bayanlar ısırgan otundan uzak durmalıdır. ( östrojen hormonunu etkileyerek sıkıntılarınızı arttırabilir.

  Trombozitleri yüksek olan hastalar kullanmamalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler taze ısırgandan uzak durmalıdır.

  Beyin embolisi geçirmiş kişiler ısırgan otu kullanmamalıdır.

  İdrar söktürücü özelliğinden dolayı vücuttaki elektrolit dengesini bozabilir.

  Alerjik reaksiyona neden olabilir.

  Isırgan çay olarakda fazla tüketilmemelidir.

  Her şeye rağmen ısırgan otunu kullanmak isteyen kişiler mutlaka bir doktora danışıp gerekli görülen testleri yaptırmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>